Lenka Beranová

Ve ScioŠkole budu mít na starosti hlavně matematiku. Chtěla bych, aby při ní děti zažily radost z objevování, aby se učily samostatně myslet, argumentovat, spolupracovat a pomáhat si navzájem.

Původně jsem biofyzička, po několika letech práce ve výzkumu jsem vyměnila laboratoř za školu – pražské víceleté gymnázium. Jedním z důvodů bylo setkání s didaktikem matematiky, profesorem Milanem Hejným. Učit matematiku v jeho podání, učit děti myslet, objevovat, mi přišlo ohromně zajímavé. Těším se, že ve ScioŠkole budeme objevitelským způsobem učit i jiné předměty. Že děti, zaujaté zajímavými tématy, nebudu muset strašit písemkami, budu pro ně parťák pro poznávání zajímavého světa. Mě ze zajímavého světa baví hlavně kontakt s přírodou v opuštěných horách i ve Stromovce, hry a dlouhé diskuse s kamarády. Rovnováhu se snažím udržovat jógou a meditací.

Výsledky losování zápisy 2019/2020

Výsledky losování najdete pod tímto odkazem.