Míša Kubíčková

Scio školu jsem objevila, když jsem byla na mateřské dovolené s Rozárkou a Viktorem a začala přemýšlet, jakou školu pro děti do budoucna vybrat v našem okolí. Jakmile jsem zjistila, že se na Praze 11 otevírá nová Scio škola, začala jsem ji sledovat a rozhodla jsem se, jít ji prozkoumat během dne otevřených dveří. Během chvilky jsem se zapovídala s Jáchymem, ten mě odvedl do boudy a představil Janě Wills. Pak se vše roztočilo tak rychle, že jsem se stala součástí tohoto skvělého týmu, kde je každý jedinečný a především, každý zapálený pro to, co dělá. To jsem na školách, kde jsem pracovala před tím nikdy nezažila. Najednou jsem viděla, že jde s dětmi pracovat i jinak. Lákalo mě být u toho, podílet se na zrodu něčeho nového, vědět, že mohu pomáhat vymýšlet nový koncept školy, který se zaměřuje na hodnoty, které mi jsou blízké. Ve škole se budu převážně věnovat těm nejmladším, u kterých se budu snažit rozvíjet přirozenou radost a schopnost se učit novým věcem. V každém dítěti hledat jeho jedinečnost a výjimečnost. Myslím, že u těch nejmenších dětí je nejdůležitější, abychom jim jejich chuť poznávat nové věci nesebrali a nezahrabali někam hodně hluboko.