Nela Vokrojová

Ve ScioŠkole se budu věnovat převážně českému jazyku. V překladu do scioškoláštiny to bude hlavně rozvíjení psaní a čtení, a to od technických základů až po ty nejkreativnější varianty. Vedle toho se budu starat o všeobecné blaho a prevenci patologických jevů.

Patřím mezi lidi, jejichž obličej obvykle vidíte, až když odloží knížku. Studovala jsem český a anglický jazyk a jejich literatury, ale velmi brzy mi došlo, že naučením se seznamů autorů a jejich děl nijak nezměním svět k lepšímu, proto jsem pokračovala jednooborovou psychologií a během studia jsem se zaměřila na emoce a motivaci.  Moje práce (před ScioŠkolou i v ní) spočívá v provázení studentů ke slovům slavných myslitelů, ale i v hledání slov svých vlastních. ScioŠkola mě oslovila hlavně tím, že si uvědomuje proměnlivost světa a je otevřená změnám a pokroku.